Kronik Hasta Takibi

Hipertansiyon, Diyabet, KOAH gibi düzenli takip ve tedavi süreci gerektiren hastalıkların sistemli bir program doğrultusunda bireylere tüm süreçlerde destek vermekteyiz.

Bilgilendirme ve eğitimlerin hastalıkla uyumlu yaşam sürdürmede %25-40 oranında etkili olduğunu biliyor ve bu doğrultuda uzman ekiplerimizle hatırlatmalar yapıyoruz.  

Uzman ekiplerimiz, program doğrultusunda belli periyotlarla hatırlatmalar dışında, tetkiklerin yapılması konusunda ev veya iş yerlerine transfer sağlamakta, gerektiğinde anlaşmalı sağlık kurumlarına ulaştırmaktadır.

Kronik Hastalık Takibi Programı altındaki kişilerin sağlık bilgilerinin düzenli gözden geçirilmesi ile hastalığın seyri doğrultusunda ayrıca süreçleri gözlem altında tutmaktayız. 

Kronik Hastalık Takibi Programı doğrultusunda doktorlarımız yerinde,  telefonla veya görüntülü görüşme sağlamaktadırlar.  Güncel tetkiklerin değerlendirilmesi ve tetkik sonuçlarının hızlıca hekimlerimize ulaşması ile sağlık durumunuzla ilgili geri bildirimleri sağlamaktayız. 

Diğer taraftan, Kronik Hastalık Takibi Programında olan üyelerimizin düzenli bir sağlık dosyası tutulmuş olmaktadır. İstendiğinde kronolojik olarak bu bilgilere ulaşabilmektedirler.

Kronik Hastalığı olan sigortalıların poliçelerinin primleri ve yenileme süreçlerini daha uygun koşullarla devam ettirmesi adına da düzenli takip programında olmaları, Sigorta Şirketleri için önemli bir değerlendirme kriteri olmaktadır.

 

Moneta
Moneta Healht Travel
Moneta Sağlık
Doktor Ekranı
Sunmed Card