Hasar Yönetimi

Sağlık Sigortacılığı ve Hasar Değerlendirme konusunda tecrübeli medikal kadromuzla, sağlık giderlerinizin yönetimine Sandık, Vakıf, Banka ve diğer geri ödeme kurumları da dahil talibiz.  

Sigorta Şirketlerinin Sağlık Hasar kontrolündeki zorlu alanlarını biliyoruz;

  • Sigortalılara (müşterilere), doktor veya sağlık kurumuna gitmeden önce dokunulamaması.
  • Sigortalıların bir sağlık sorunu ya da şüphesinde ne yapacağını her zaman bilememesi, bu nedenle gereksiz giderlerin oluşması. (Acil olmayan durumlar için acile başvurulması vb.)
  • Sigortalıların hem alternatif hem de maddi avantaj sağlayabilecekleri diğer anlaşmalı doktor ve sağlık networkünü iyi bilmemesi. 
  • Anlaşmasız muayenehane ve operatör doktorlarının faturalandırma, kurum tercih alışkanlıkları, cerrahi teknik, malzeme tercihlerinde önceden bilgi sahibi olamaması ve iletişimin güçsüz olması. Bu nedenle müşteri memnuniyetsizliği ve olumsuz operasyonel süreçlerin oluşması, ortalamaların üzerinde giderlerle karşılaşılması.
  • Sigortalıların tercih ve alışkanlıklarının değiştirilememesi, değiştirilmesi için network-pazarlama stratejilerinin birlikte sektörde halen güçlü olmaması,
  • Grup/Kurumsal Sağlık Sigortası sahibi Firmaların sağlık giderlerinin yönetiminde idari işler ve işyeri hekimleriyle network ve hasar yönetimi konusunda çok fazla temas edilmemesi.
  • Sağlık kurumlarının içerisinde medikal işlemleri denetleyebileceği bir yapının olmaması ve bunun getirdiği güvensiz durumların olması.
  • Özellikli malzemelerin kontrol zorluğu.
  • Hem uygun, hem de paket anlaşmaların olmaması veya yetersiz olması. 

Çözüm olarak: Muayene,Tahlil,Görüntüleme ve Operayon maliyetlerinizi Medikal ekibimizin yönettiği Hasar Kontrol sistemimiz, özel yazılımımız, anlaşmalı doktor ve kurum networkümüz, özel fiyat anlaşmalarımız ve müşteri odaklı hizmetlerimiz ile azaltıyor, siz ve sizin adınıza müşteri memnuniyetini sağlıyoruz.  Güvenilir hizmeti önemsiyoruz ve doktor sözleşmelerimizde de yer verdiğimiz gibi "Moneta Anlaşmalı Doktoru" nasıl tanımladığımızı sizlerle şeffaflıkla paylaşıyoruz; 

Bir timsal ve özel bir Networkte olan “Moneta Anlaşmalı Doktoru”; Hak sahiplerinin tanı ve tedavileri için mutlak tıbbi endikasyonlar(gereklilikler) ve yüksek etik değerleri ile hareket eden, hastalıkların oluşum süreci, şikayet süresi ve ilk tanı süresi konusunda geri dönüşsüz, net ve en doğru bilgiyi teyit ederek belirten, tüm Moneta Dijital Sağlık Platformu sistem ve iletişim süreçlerine azami uymayı kabul eden, bu sistemi sahiplenmiş, sorun ve önerilerini gelişime ve çözüme yönelik olarak açıkça ortaya koyan, gizlilik çerçevesinde davranan, Moneta Assistans Ailesinin çok değerli üyesidir ve bu prensipler doğrultusunda hizmet etmeyi kabul etmiştir.

 

Moneta
Moneta Healht Travel
Moneta Sağlık
Doktor Ekranı
Sunmed Card