Asistans Çözümleri

Sigorta, Sandık, Vakıf, Banka gibi kuruluşların sigortalı veya üyelerinin memnuniyetini ve sadakatini yükseltmenin yanında hasar maliyetlerini de farklı stratejilerle düşürerek, karlılıklarının arttırılmasını amaçlamaktayız. Bu şekilde hizmet alım gücü artacak olan firmaların, rekabette öne geçeceği yeni politikalar geliştirmesi kolaylaşacaktır. 

Günümüzde özel sağlık sigortalarında yenileme ve sadakat yüzdelerinin düşük olduğunu, ihtiyaca değil uygun fiyata göre poliçe alımının tercih edildiğini,  Check-Up, Psikolog, Diş, Diyetisyen gibi hemen kullanabileceği ek hizmetler olursa satın alma ihtimalinin yüksek olduğunu, ayakta tedavi kullanım oranının yüksek olduğunu, çeşitli nedenlerden dolayı doktora gidiş ortalamalarımızın son yıllarda yükseldiğini, rekabetin arttığını, maliyet düşürmek için ciddi bir alternatif çözüm bulmakta zorlanıldığını görüyoruz. Müşteri alışkanlıkları ve davranışlarını kaliteden de ödün vermeden düşürmek, müşteriye sağlık gideri oluşmadan önce dokunmak konusunda ciddi bir çözüm üretilemediğini söyleyebiliriz. 

Moneta Assistance, Dijital Sağlık Platformu ile "müşteriye dokunmayı önceden başararak", müşteri memnuniyeti yanında, toplam maliyetlerde önemli bir avantaj sağlamakta, bu Sigorta Şirketlerine birçok konuda çözüm ve rekabet hareket alanı sağlamaktadır. 

Nasıl yapıyoruz dersek; 

müşterinin her an ulaşabileceği, görüntülü olarak doktorla görüşebileceği, transfer hizmeti alabileceği, uygun fiyatlı sağlık networkümüzden, muayenehane hekimlerimizden faydalanabileceği, hızlı hizmet alımının organize edildiği, hastanın tüm süreçlerinin takibinin yapıldığı, hasar analizleri, raporlama ve digital yönetimi sağlayan çağrı merkezimiz, tecrübeli sigortacı sağlıkçılarımız ve kendi yazılımımızla yapıyoruz.  

Hizmetlerimize detaylı bakacak olursak; 

Online hizmetimiz; sigortalıların gereksizce sağlık kurumlarına koşmasını önlediği gibi şirketinizide luzumsuz muayeneler için ödediğiniz hasar maliyetlerinden kurtarır. Sigortalıların görüntülü doktor ile görüşmesi müşteri memnuniyetini ve sedakatinide arttıracaktır. Online doktor hizmetimiz ile Muayeneler için ödediğiniz maliyetlerde sadece %20 indirim sağlarsanız, sigorta şirketinizin büyüklüğüne göre yılda 5-10 milyon TL arası sadece muayenelerden  tasarruf etmiş olursunuz.

  • Online Uzman Doktor: Sigortalılarınız dilediği zaman uzman doktorlarımız ile randevu alarak görüntülü göreşebilirler. Artık her sigortalınızın bir tıkla görüşebileceği, danışabileceği,tahlil ve görüntüleme sonuçlarını değerlendirebileceği ve 2.görüş alabileceği özel doktoru vardır. 
  • Online Diyetisyen: Günümüzde  maalesef doğru beslenmek ve kilo vermek için zaman ayıramamamız yadsınamaz bir gerçekliktir. Piyasada çok fazla ilk seans ücretsiz sonraki seanslar %20 indirimli olarak bir çok ürün bulunmaktadır. Fakat bunların kullanım oranları yok denecek kadar az olması sebebiyle müşteri memnuniyetine etkisi de hiç yoktur.  Diyetisyenlerimiz  sigortalılarınızın sağlık verilerini değerlendirilerek diyet ve egzersiz programını hazırlar ve takibini yaparak sigortalılarınızın istenilen kiloya ve sağlığa ulaşmasını sağlamaktadır. Artık sigorta poliçeleriniz Diyetisyenide kapsamaktadır ve bunu size maliyeti yok denecek kadar azdır.
  • Online Psikolog : Artık Sigortalılarınızın Türkiye'nin veya Dünyanın neresinde olursa olsun bir tıkla ulaşabileceği ve sorunlarına anında çözüm bulabileceği özel bir psikoloğu var. Psikolog hizmetlerinin sigorta poliçelerinizde kapsam dahilinde olması Müşteri Memnuniyetiniz ile birlikte Müşteri Sadakatinide arttıracaktır.
  • Doktor Networkü: Moneta'nın uzmanlardan oluşan yüzlerce anlaşmalı Doktoru vardır. Moneta; VIP aracını sigortalınızın bulunduğu yere göndererek sigortalının hiçbir ücret ödemeden anlaşmalı uzman doktor muayenehanesine transferini gerçekleştirir. Anlaşmalı uzman doktorumuzun sigortalınız için koyduğu teşhis ve tedavi yöntemleri Moneta Medical Ekibi tarafından her bir dosya üzerinden kontrol edilir. Bu hizmetimiz endikasyonsuz işlemleri önlediği gibi sizleride gereksiz hasar maliyetlerinden kurtarır.
  • Yerinda Laboratuvar: Moneta, Anlaşmalı Laboratuvarımızı sigortalının evine veya işyerine göndererek, sigortalınızın tahlillerini yerinde yapılmasını sağlar. Bu hizmetimiz sigortalıya; kendini özel hissetmesini sağlamasının yanında sizleri de lüzumsuz tahlil harcamalarından kurtarır.
  • 2.Görüş :Moneta Digital Sağlık Platformu içinde yer alan Tıbbi 2.Görüş programımız; kişilerin tedavisi hassasiyet gerektiren hastalıklar veya çok seçenekli tedavi planlamaları arasında karar vermekte zorlanıldığında baş vurabilecekleri çok değerli bir hizmet olarak yapılandırılmıştır. 2.Görüş hizmetimiz Sigorta şirketinizin gereksiz giderleri ödememesinin sağladığı maddi faydanın yanında sigortalılarınız içinde uygulanan işlemlerin doğruluğunun bir başka uzman hekim tarafından teyit edilmesi sigortalılarında en doğru tetkik ve tedaviye ulaşmasını sağlamaktadır. 
  • Medikal Coaching : Sigortalıların tüm tıbbi kayıtları uzman hekimlerimizce gözden geçirilerek; sigortalıyı sağlıklı tutmak için gerekli tıbbi takip ve öneriler yapılarak; sigortalıların daha sağlıklı bir hayat sürmeleri sağlanır. Daha az Muayene,Tahlil,Görüntüleme ve Operasyon maliyeti. 
  • Kronik Hastalık Takibi: Koah,Diabet,Hipertansiyon gibi kronik hastalıklar düzenli takip edilmesi gerekmektedir. Araştırmalar; bu hastalıkların takip edilmemesi durumunda sigorta şirketine  %30 daha fazla maliyet çıkarttığını göstermektedir. 
  • Provizyon Yönetimi: Provizyon, sağlık giderlerindeki hakların tam ve doğru kararlarla yönetilmesidir.Bu nedenle provizyon süreci en güncel ve bilimsel tıbbi tanı, tedavi, teknoloji bilgilerine sahip, ülke sağlık uygulamaları ve donanımını takip eden tecrübeli medikal ekiplerimiz tarafından yönetilmektedir.Sağlık giderlerinin yönetiminde bilginin doğru okunması ve kaydı çok önemlidir, bu doğrultuda Moneta kendi yazılımı ile doğru karar alımında etkin, akıllı, kullanıcı dostu program kullanmaktadır. Bu programlar ile hasta ve hastalık takipleri ile yaşam konforuna ve sağlık giderlerinde tasarrufa dokunmaktadır. Provizyon süreçlerinin güçlü yönetimi; poliçe primlerinden yenileme süreçlerine kadar tüm sigortacılık süreçlerinin de sağlıklı yönetilmesini sağlamaktadır.Tıbbi endikasyonlara uygun olmayan, gerekliliği kesin olmayan, bilimsel olmayan tedaviler konusunda hassasiyetler gözetilerek toplam sağlık maliyetlerine katkı sağlamaktadır.
Moneta
Moneta Healht Travel
Moneta Sağlık
Doktor Ekranı
Sunmed Card